Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wyśpiewane miłosierdzie przejdź do galerii

Prawie 300 osób wystąpiło na III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej "Miłosierdzie Boże Wyśpiewać Chcę".

W tym roku Grand Prix Festiwalu otrzymał zespół „Amici" z Tarnowa. Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wywalczyli: Martyna Ogonowska z Żabna, Katarzyna Wnęk z Lubczy, Paweł Trojak z Dębicy, zespół „Iskierki Miłosierdzia" z Tarnowa i „Iskierki Jezusa" z Mikołajowic.

Na eliminacje, które odbyły się 10-12 X w parafii pw. Bożego Miłosierdzia przyjechali artyści z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego.

– Każdego roku przybywa do Tarnowa coraz więcej osób, których serca przepełnia miłość do Jezusa Miłosiernego. W tym roku musieliśmy nawet ograniczyć liczbę zgłaszających się – mówi ks. Czesław Haus, organizator.

W ramach festiwalu odbyły się również koncerty. W piątek przed publicznością wystąpił TGD, a w sobotę orkiestra kameralna „Divina in Misericordia” z Tarnowa. Festiwal zakończył koncert „Promyczków dobra” z Nowego Sącza, laureata zeszłorocznego festiwalu.

Pełna lista laureatów na następnej stronie.

 

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama