Nowy numer 48/2020 Archiwum

Peregrynacja w Oleśnie przejdź do galerii

Imponująca była procesja witająca obraz Pana Jezusa.

Trzecią parafią w dekanacie Dąbrowa Tarnowska, która witała obraz „Jezu, ufam Tobie” oraz relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II, była wspólnota w Oleśnie. Obraz przejęła z parafii w Zalipiu.

Na powitanie obrazu wyszła imponująca procesja: dziecięca i młodzieżowa grupa strażacka, dziewczęta z DSM, ministranci, lektorzy, strażacy… Ponad 100 osób w galowych strojach, którym przewodził bp Stanisław Salaterski razem z kapłanami z dekanatu, księżmi pracującymi w Oleśnie i pochodzącymi z parafii.

Parafia duchowo przygotowywała się do peregrynacji od dłuższego czasu. Prowadziliśmy nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, uczyliśmy się modlitw i pieśni. Dwa tygodnie temu przeżywaliśmy rekolekcje parafialne, tydzień temu poświęciliśmy figurę Matki Bożej dziękując też Panu Bogu za kapłana, który był tu proboszczem przez 30 lat – mówi ks. proboszcz Jan Rybak.

Z żywym kultem Bożego Miłosierdzia jest związana obecność relikwii św. Faustyny. – Mamy je w naszym kościele. Ponad 100-osobowa pielgrzymka pojechała po nie do Łagiewnik. W każdy piątek odmawiamy koronkę i inne modlitwy do Bożego Miłosierdzia – dodaje ks. Rybak.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama