Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Peregrynacja w Samocicach przejdź do galerii

31 X parafia pożegnała cudowny obraz.

Uroczystości rozpoczęły się 30 X o godz. 17.00, a przewodniczył im bp Jan Piotrowski. Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II witali również księża z dekanatu i licznie zgromadzeni wierni.

Dobę peregrynacyjną wypełniły nabożeństwa przebłagalne, czuwanie członków róż różańcowych i młodych, Msza św. w intencji powołań. Swoje nabożeństwo miały osoby starsze i chore, dzieci i młodzież.

W parafii od wielu lat rozwija się kult do Bożego Miłosierdzia. W bocznym ołtarzu znajduje się obraz, przed którym w każdy piątek odmawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia.

Samocice są kolejną parafią dekanatu szczucińskiego, który nawiedził obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. Stąd obraz został przewieziony do Kupienia, gdzie będzie aż do 3 XI.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma