GN 32/2018 Archiwum

Świętość dla każdego

W Chorzelowie wspólnota Ruchu Światło-Życie zorganizowała po raz drugi Wieczór Wszystkich Świętych.

Odbył się 31 października. - Był to wieczór refleksji nad światłem i nadzieją, która przezwycięża ciemność pełną strachu – mówi Karolina Rup, z Ruchu Światło-Życie.

Na początku, w uroczystej procesji do chorzelowskiego kościoła wniesiono relikwie świętych i błogosławionych czczonych na mieleckiej ziemi.

W tym roku był to m.in. relikwie św. ojca Pio, św. Zygmunta Szczęsnego–Felińskiego, św. Józefa Sebastiana Pelczara i św. Urszuli Ledóchowskiej.

Głównymi „bohaterami” tegorocznej Nocy Świętych byli św. Jan Paweł II i św. Faustyna Kowalska, których życie zostało przybliżone w krótkich scenkach wykonanych przez młodzież.

Nie przez przypadek rozważano świętość papieża i apostołki miłosierdzia. Obydwa mieleckie dekanaty przygotowują się do peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, która rozpoczyna się już 7 listopada.

Wspólna modlitwa rozpoczęta została Liturgią Słowa oraz homilią, podczas której uczestnicy rozważali słowa św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się być świętymi” oraz odpowiadali na pytanie „Kim są święci?”.

Przyjęcie Pana Jezusa w Komunii świętej rozpoczęło   arch. organizatora adorację Najświętszego Sakramentu i czas uwielbienia, pełny śpiewu, osobistej modlitwy w ciszy, ale także tańca i radości.  

Każdy uczestnik Nocy Świętych otrzymał zakładkę do książki, jako „przypominajkę” z fragmentem Słowa Bożego.

- Święci, którzy żyli przed nami, a dziś są wyniesieni na ołtarze uczą każdego jak żyć i jak rozmawiać z Bogiem, abyśmy kiedyś razem z nimi mogli się cieszyć życiem wiecznym. To właśnie chcieliśmy przypomnieć organizując Noc Świętych – dodaje Karolina Rup.

  arch. organizatora   arch. organizatora

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma