Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tysiące paciorków

Dzieci z Gromnika własnoręcznie w październiku wykonywały różańce z oryginalnych materiałów.

Od wielu lat pod koniec października w parafii w Gromniku rozstrzygany jest konkurs organizowany dla dzieci na najładniejszy, własnoręcznie wykonany różaniec.

Konkurs ogłaszany jest w parafii, ale włączają się dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Angażują do pomocy rodziców, starsze rodzeństwo. Różańce dzieci wykonują dowolną, przez siebie wybraną techniką.

W tym roku na konkurs dzieci przyniosły ponad 100 różańców, z których wiele było zrobionych z tak oryginalnych materiałów, jak szyszki, kasztany, drewniane klocki czy drobne monety.

  ks. Piotr Siemek Nie zabrakło naturalnie sznurów paciorków podobnych do tych, które mamy w domach.

Najpiękniejsze różańce zostały nagrodzone przez ks. dr Andrzeja Jedynaka, proboszcza gromnickiej parafii. Akcja przeprowadzana co roku przez parafię i katechetów cieszy się zawsze wielkim zaangażowaniem dzieci jak i rodziców.

Jak mówią duszpasterze tego typu konkurs sprzyja większemu zainteresowaniu najmłodszych modlitwą różańcową.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma