Nowy numer 22/2023 Archiwum

Dni Cecyliańskie

Koncerty, warsztaty, ogólnopolski konkurs organowy oraz jubileusz siedemdziesiątych urodzin ks. prof. Andrzeja Zająca - tak zapowiadają się IV Tarnowskie Dni Cecyliańskie.

Odbędą się one w dniach od 15 do 22 listopada, pod honorowym patronatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Okazją do ich zorganizowania jest przypadające 22 listopada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej.

Dni Cecyliańskie rozpoczną się 15 listopada. Pierwszy z koncertów odbędzie się już 16 listopada. W kościele pw. NSPJ w Tarnowie, o godz. 15.00 wystąpi Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses.

Z okazji Dni Cecyliańskich do Tarnowa przyjadą młodzi ludzie z całej Polski. – Uczniowie Diecezjalnego Studium Organistowskiego, m.in. z Kielc, Opola, Gliwic, Wrocławia i Tarnowa, będą mogli wymienić się doświadczeniami i wziąć udział w konkursie. Odbędzie się on 21 listopada w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie, gdzie kształcą się przyszli organiści – dodaje ks. Grzegorz Piekarz, dyrektor Studium w Tarnowie.

Dni Cecyliańskie   22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej w bazylice katedralnej w Tarnowie o 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu siedemdziesiątych urodzin ks. prof. dra hab. Andrzeja Zająca. – Chcemy podziękować ks. Zającowi za to co zrobił dla muzyki sakralnej w naszej diecezji i nie tylko. Był on założycielem Chóru Chłopięcego Pueri Cantores Tarnovienses i przez 26 lat był jego dyrygentem. Swoją wiedzę i muzyczną pasję od lat przekazuje studentom – dodaje ks. Piekarz.

Na Dni Cecyliańskie zapraszają: Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna, Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie, Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie, Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, Bazylika Katedralna w Tarnowie.

Szczegółowy program na załączonym plakacie oraz na następnej stronie:

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast