Nowy numer 33/2018 Archiwum

Walce i polki dynastii Straussów

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes i Orkiestra Solistów Wiedeńskich zapraszają na wyjątkowy szlak.

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes wydał  płytę CD „Szlakiem Straussa”.

Album został nagrany przez tarnowski chór oraz Orkiestrę Solistów Wiedeńskich.

–Ten artystyczny pomysł zrodził się po Koncertach Wiedeńskich zaprezentowanych przez austriackich i polskich wykonawców w styczniu 2014 r. Koncerty były entuzjastycznie odebrane przez licznie zgromadzoną publiczność w Krakowie, Katowicach i Lusławicach – mówi ks. Władysław Pachota, dyrygent chóru..

  Sesja nagraniowa
arch. chóru
Na krążku znalazły się najbardziej znane walce i polki dynastii Straussów: Jana Straussa ojca oraz synów: Jana Straussa i Józefa Straussa. Płytę wieńczy „Walc Warszawsko-Wiedeński” skomponowany na zamówienie chóru przez warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza. Utwór ten nawiązuje do tradycji straussowskiej, zawierając jednocześnie polskie motywy. Wszystkie utwory są wykonane wokalno-instrumentalnie, co decyduje o oryginalności wydawnictwa.

Zespołami dyrygowali: Wolfgang Sobotka, Wicegubernator Dolnej Austrii, będący jednocześnie uznanym dyrygentem oraz Piotr Gładki, kierownik artystyczny Orkiestry Solistów Wiedeńskich. Nagrania zostały zrealizowane we wrześniu 2014 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Zawartość albumu „Szlakiem Straussa”:

  1. Johann Strauss II, Kaiser-Walzer
  2. Johann Strauss II, Vergnügungszug – P
  3. Johann Strauss I, Radetzky – Marsch
  4. Josef Strauss, Dorfschwalben aus Österreich - Walzer
  5. Johann Strauss II, Tritsch-Tratsch- Polka
  6. Johann Strauss II,  Rosen aus dem Süden - Walzer
  7. Josef Strauss, Feuerfest - Polka
  8. Johann Strauss II, An der schönen blauen Donau – Walzer
  9. Johann Strauss II, Annen – Polka
  10. Łukasz Farcinkiewicz, Warsaw-Vienna Waltz
« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma