Nowy numer 33/2018 Archiwum

PiS bierze (prawie) wszystko

Nieoficjalne wyniki wyborów wskazują na zdecydowaną wygraną kandydatów PiS.

Odbyły się wybory, w czasie których wybieraliśmy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Znamienne są nieoficjalne dane dotyczące wyborów do sejmików wojewódzkich, w których dzieli się miliony z funduszy europejskich.

Według danych nieoficjalnych wyborcy zdecydowali, że PiS obejmie w  Małopolsce 42,66 proc. miejsc w sejmiku, PSL 23,03 proc., a Platforma 21,35 proc.

O nokaucie można mówić również na Podkarpaciu. W tamtejszym sejmiku PiS zdobyło 45,66 proc. głosów, PSL 25,44 proc., a PO 14,19 proc. W obu sejmikach w zasadzie może rządzić samodzielnie.

Jeżeli chodzi o wybory włodarzy miast i gmin w Tarnowie faworyzowany dotychczasowy wicemarszałek, niegdyś prezydent miasta Roman Ciepiela w drugiej turze zmierzy się z Kazimierzem Koprowskim, w Nowym Sączu Ryszard Nowak z Ludomirem Handzelem. W Bochni Stefan Kolasiński zmierzy się z Janem Balickim, w Brzesku Grzegorz Wawryka ze Stanisławem Pacurą. Druga tura będzie też w Mielcu.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma