Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tarnów po wyborach

W mieście zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Podobnie w powiecie.

W Tarnowie wybory do rady miasta zdecydowanie wygrało PiS. Prawdopodobnie zdobędzie ono 13 mandatów i będzie miało większość.

Platforma Obywatelska zdobyła 6 mandatów, a SLD 3 (o jeden więcej niż w poprzedniej kadencji). Do Rady wejdzie też Ryszard Ścigała z Tarnowian. W sumie stowarzyszenie uzyskało 3 mandaty. Ubiegłej kadencji mieli ich 7 i rządzili z PO.  

Jeśli potwierdzą się dane tak będzie wyglądać lista radnych  w Tarnowie:

PIS - 13: Kazimierz Koprowski,  Anna Krakowska, Tadeusz Gancarz, Jacek Łabno, Stanisław Klimek, Roman Korczak, Piotr Wójcik, Anna Czech, Ryszard Pagacz, Józef Gancarz, Barbara Koprowska, Piotr Sak, Kazimierz Żurowski

PO - 6: Marian Wardzała, Maria Borys - Latała, Bartłomiej Babuśka, Marek Drwal, Grzegorz Światłowski, Zbigniew Kajpus

SLD - 3: Piotr Górnikiewicz, Jakub Kwaśny, Małgorzata Mękal

Tarnowianie - 3: Ryszard Ścigała, Grażyna Barwacz, Jan Niedojadło

PiS wygrało też w powiecie tarnowskim i dlatego nie będzie zmiany na stanowisku starosty. Swą funkcję dalej będzie pełnić Roman Łucarz.

W Radzie powiatu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 13 z 29 mandatów. 9 mandatów trafi do Polskiego Stronnictwa Ludowego, kolejne 4 przypadną PO, a 3 dla Komitetu Wyborczego Ziemia Tarnowska.

W Małopolsce w wyborach do Sejmiku wygrał PiS uzyskując około 40 proc, za nim PSL z 20 proc. poparciem. Na trzecim miejscu Platforma Obywatelska  uzyskując mniej niż 20 proc. poparcia. Tym samym Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 19 mandatów,  PSL – 10 , PO – 9, SLD – 1.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama