Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gotów! przejdź do galerii

56 osób wstąpiło w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

23 XI, w uroczystość Chrystusa Króla, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeżywało swe patronalne święto.

– Dzień ten świętujemy wspólnie z Akcją Katolicką, gdyż łączą nas wspólne tradycje i historia. KSM przed wojną był częścią Akcji Katolickiej – przypomina Anna Szczepanek z Biura KSM DT.

Tego dnia podczas Mszy św. w tarnowskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża 56 osób złożyło przyrzeczenia, przez co wcieleni zostali w szeregi pełnoprawnych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W grupie byli m.in. Patrycja Chelizon i Robert Baranowski z Zabawy.

– W KSM podoba mi się to, że możemy się razem spotykać, rozmawiać na temat wiary, pogłębiać ją. Ważne są też wspólne wyjazdy – wylicza Paulina.

– Aby wstąpić w szeregi stowarzyszenia trzeba wcześniej brać udział w spotkaniach oddziału, w szkoleniu I stopnia i dniu skupienia, poprzedzającym złożenie przyrzeczenia. Bo w KSM nie tylko chodzi o działanie, ale przede wszystkim o formację duchową – dodaje Robert.

Po Mszy św. w auli Jana Pawła II odbył się diecezjalny zjazd stowarzyszenia, wręczone zostały certyfikaty ukończenia Młodzieżowej Szkoły Animatora, dyplomy i wyróżnienia za zaangażowanie w działalność KSM Diecezji Tarnowskiej oraz legitymacje i odznaki dla nowych członków KSM-u.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama