Nowy numer 49/2020 Archiwum

Być jak św. Mikołaj

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział w Tarnowie organizuje wycieczkę na Ukrainę związaną z dostarczeniem darów rzeczowych dla Polaków mieszkających w Wschodzie.

– Chcemy wspomóc materialnie parafię ks. Zbigniewa Pabjana pochodzącego z naszej diecezji oraz podopiecznych Zgromadzenia Sióstr Służebniczek N.M.P. w Krasowicach – mówi Grzegorz Olszówka, koordynator Działań Socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna oddział w Tarnowie. – Obecna sytuacja polityczna i gospodarcza powoduje, że ludzie mieszkający na terenie Ukrainy stają się coraz ubożsi. Ceny podstawowych produktów ciągle rosną, do tego dochodzi również wszechobecne bezrobocie – dodaje.

Możemy pomóc potrzebującym przekazując słodycze i przybory szkolne dla dzieci, które trafią do paczek mikołajkowych. Potrzebna jest też żywność długoterminowa, środki opatrunkowe, środki czystości (mydło, proszki, płyny itp.).

Dary można przekazywać do 4 grudnia osobiście do pana Grzegorza Olszówki (Sekcja Dokumentacji i Rozliczeń I piętro obok SOR Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie ) lub na recepcję do pierwszego budynku Hotelu Pracowniczego obok Szpitala św. Łukasza w Tarnowie (czynna całą dobę we wszystkie dni tygodnia).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama