Nowy numer 48/2020 Archiwum

Miłosierny w Wadowicach Górnych przejdź do galerii

Trwa nawiedzenie w dekanacie radomyskim.

Nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II trwa w dekanacie Radomyśl Wielki. Pierwszą parafią, która przyjęła łagiewnicki wizerunek Jezusa była wspólnota w Wadowicach Górnych.

Parafia od dawna przygotowywała się do nawiedzenia, m.in. przez nowennę do Bożego Miłosierdzia. - Bezpośrednio mieliśmy odnowienie misji świętych, które były rok temu. Oczywiście formacja duchowa przed nawiedzeniem przebiegała na różnych płaszczyznach, mówiliśmy o Bożym Miłosierdziu, peregrynacji w kazaniach, na katechezie, na spotkaniach grup dziecięcych, młodzieżowych i osób dorosłych w naszej parafii - mówią kapłani.

Uroczystości powitania obrazu i relikwii przewodniczył ks. inf. Adam Kokoszka. Mszę św. koncelebrowali kapłani z dekanatu. W modlitwie, która rozpoczęła dobę czuwania wzięło udział wielu wiernych.

- Kult Bożego Miłosierdzia intensywniej rozwija się od 14 lat, kiedy zostało wprowadzone nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W każdy piątek jest odmawiana koronka do Bożego Miłosierdzia - dodają księża.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama