Nowy numer 49/2020 Archiwum

Serca z Cikowic przejdź do galerii

Młodzi z Cikowic zaprosili rówieśników do wspólnej modlitwy. Chcą być gotowi na spotkanie w Krakowie w 2016 roku.

W kościele parafialnym w Cikowicach odbyło się dekanalne czuwanie młodzieży. Były prezentacje multimedialne, pantomima, konferencja, odmówiono w ramach krucjaty modlitwy przed ŚDM Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie zakończyły adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Czuwanie przygotowała grupa apostolska z Cikowic. - Należy do niej 30 osób. Naszym znakiem szczególnym jest śpiew. Filarem naszej grupy jest modlitwa - mówi liderka grupy Gabriela Woźniak.

Podczas spotkania wiele mówiono o nowym programie formacji młodych „Serce 2.0”. - Moim zdaniem, serce 2.0 to serce mocno bijące, podobne do miłosiernego Serca Pana Jezusa - dodaje G. Woźniak. - „Serce 2.0” to forma rekolekcji przygotowująca nas do Światowych Dni Młodzieży. Chodzi w nich nie tylko o pogłębienie wiary, więzi z Panem Jezusem, ale o otwartość serca na gości, młodych z całego świata, którzy do nas przyjadą - wyjaśnia Justyna Kuzera, dekanalna animatorka młodzieży.

Program „Serce 2.0” skupia uwagę na dwóch sakramentach - pokuty i Eucharystii. - Oba są ściśle ze sobą związane. Będziemy starali się nie tylko lepiej poznać ten związek podczas naszych spotkań formacyjnych, ale i żyć tym, co w nich daje nam Chrystus - mówi ks. Mariusz Bawołek, opiekun grupy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama