Nowy numer 2/2021 Archiwum

130 tys. świec

Około 130 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom trafiło do parafii diecezji tarnowskiej.

Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki niemu można pomóc najmłodszym z rodzin potrzebujących. Dzięki tej akcji charytatywnej można pomóc najmłodszym z rodzin potrzebujących. „Dziecko sercem rodziny” - to hasło ogólnopolskiej akcji Caritas, która w Adwencie jest organizowana po raz dwudziesty pierwszy.

- Chcemy pokazać, że to serce musi być gorące, musi bić mocno, musi darzyć miłością i oczekuje na miłość. Wyrazem tej miłości będzie nabycie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i złożenie ofiary, która jest przeznaczona na letni i zimowy wypoczynek dzieci z rodzin potrzebujących - mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

To dzięki tej akcji już podczas najbliższych ferii zimowych, dzieci będą mogły atrakcyjnie spędzić czas wypoczynku. – O wsparcie organizacji wypoczynku dla uczniów starają się m.in. parafie, szkoły, zgromadzenia zakonne i inne instytucje. Dzieci bez tej pomocy nie mogłyby wyjechać na ferie, bo ich rodziców na to nie stać – dodaje dyrektor Caritas.

Kilka tysięcy świec trafiło też do Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Niemiec. Ofiara za świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi 5 złotych za małą i 12 zł za dużą.

Połowa z pozyskanych funduszy po odliczeniu kosztów produkcji i transportu pozostanie w parafiach i także będzie przeznaczona na wypoczynek dzieci i młodzieży. Pozostała część trafi do centrali Caritas w Tarnowie, gdzie zostanie przeznaczona na dotacje dla organizatorów wypoczynku.

W roku 2014, dzięki środkom pozyskanym z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2013, na letni i zimowy wypoczynek wyjechało 2.652 dzieci. Caritas Diecezji Tarnowskiej przeznaczyła na ten cel 147 tys. 375 zł.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama