Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rio w Tarnowie przejdź do galerii

Po raz ostatni w tym roku odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodych przed Krakowem 2016.

20 grudnia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie o odbyło się ostatnie w tym roku Diecezjalne Spotkanie Młodych w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. – To spotkanie jest okazją, aby raz jeszcze wrócić do nauczania Franciszka i wspólnie polecać wielkie dzieło ŚDM Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Maryi Oczekującej, Pani Adwentowej – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii.

W programie było m.in. zawiązanie wspólnoty, katecheza, spowiedź, modlitwa uwielbienia oraz Eucharystia. Młodzież przywitał ks. Czesław Haus, proboszcz miejsca. – Cieszę się z waszej obecności. To jest wasz dom. Spotkajcie się tu z Jezusem Miłosiernym – mówił do młodych.

Swe świadectwo dała też Ala, uczestniczka rekolekcji przygotowujących do posługi w ramach ŚDM w Krakowie. – Te wyjazdy to był niesamowity czas – mówiła. – Poznałam tam wspaniałych ludzi, których tu dzisiaj widzę, przede wszystkim jednak znalazłam tam Boga, który powiedział do mnie "Ja jestem" – opowiadała.

Hasłem przewodnim spotkania były słowa papieża Franciszka, wypowiedziane w czasie Mszy Świętej na zakończenie ŚDM Rio 2013: „Idźcie, bez lęku, aby służyć'”

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama