Nowy numer 47/2020 Archiwum

Baza Legalis dla każdego

Zamiast "papierowych" dzienników ustaw MBP w Tarnowie udostępnia System Informacji Prawnej w wersji online.

Studentów i aplikantów oraz wszystkich tych, którzy nie lubią korzystać z „papierowych” dzienników ustaw Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza do swoich placówek, gdzie bezpłatnie można skorzystać z Systemu Informacji Prawnej LEGALIS w wersji online.

Jest to świetne narzędzie do poruszania się po zmiennym systemie polskiego prawa, bo oprócz zbioru aktów prawnych, zawiera też kompleksowe orzecznictwo i komentarze.

LEGALIS jest najobszerniejszą bazą przepisów prawnych, aktualizowaną na bieżąco, a stworzoną i stale rozwijaną przez zespół specjalistów cenionego Wydawnictwa C.H. Beck.

To zbiór informacji niezbędnych w pracy prawnika i każdego, kto ma kontakt z prawem. Znajdziemy tu komplet ujednoliconych aktów prawnych od 1918 roku (Dzienniki Ustaw, Monitory Polskie, Dzienniki urzędowe ministerstw), prawo miejscowe, prawo korporacyjne, Dzienniki urzędowe Unii Europejskiej oraz projekty ustaw. System zawiera również ogromny zbiór orzecznictwa, w tym niepublikowane orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz przydatne wzory pism i dokumentów. System LEGALIS to także, niezwykle cenione, pełne teksty komentarzy z różnych dziedzin prawa.

Dostęp do bazy LEGALIS można uzyskać bezpłatnie w następujących placówkach MBP w Tarnowie: Czytelnia Naukowa i Dział Informacyjno-Wydawniczy (ul. Krakowska 4), Czytelnia Specjalistyczna (Al. Solidarności 9), Dział dla Dzieci I Młodzieży (ul. Staszica 6) oraz w 9 TELECENTRACH zlokalizowanych w filiach bibliotecznych.

Szczegółowych informacji związanych z korzystaniem z systemu LEGALIS udzielają bibliotekarze.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama