Nowy numer 38/2021 Archiwum

Spotkanie spowiedników

Spowiednicy bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu mieli swe spotkanie formacyjne. Jednym z poruszanych przez nich tematów była naprotechnologia w służbie konfesjonału.

W ramach spotkania była wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, którą prowadził ks. Dariusz Jankowski, penitencjarz bazyliki.

Następnie, już na plebanii odbyło się spotkanie księży spowiedników z ks. Jerzym Jurkiewiczem, proboszczem miejsca, wykład ks. dr. Pawła Marca pt. „Naprotechnologia w służbie konfesjonału” oraz wystąpienie Anny Bogdanowicz, kierowniczki Poradni działającej przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, która mówiła o funkcjonowaniu Poradni Rodzinnej i Małżeńskiej.

W bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu posługuje 60 spowiedników, nie tylko z Nowego Sącza ale i z okolicznych parafii.

– Są to księża, którzy mają jeden dyżur w miesiącu, ale też tacy, którzy kilkakrotnie dyżurują w ciągu dnia – mówi ks. dr Jerzy Jurkiewicz, proboszcz sądeckiej bazyliki.

Dyżur w konfesjonale w bazylice trwa codziennie od godz. 6.00 do 13.00 i od 15.00 do 19.00. – Penitentów nie brakuje. Przyjeżdżają z całej Sądecczyzny i nie tylko – dodaje ksiądz proboszcz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama