Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Gesù Bambino"w Jodłowej

Niedaleko Pilzna znajduje się jedyne w naszej diecezji sanktuarium Bożego Dzieciątka Jezus.

Kult Bożej Dzieciny ma tu ponad stuletnią historię. Rozpoczął się w chwili, kiedy miejscowy proboszcz ks. Jan Zięba w 1900 roku sprowadził do tutejszego kościoła kopię figury Dzieciątka Jezus. Jest ona wierną kopią „PraIskiego Jezulatka" . A to przecież jeden z dwóch najbardziej na świecie czczonych wyobrażeń Bożej Dzieciny.

W parafii od dawna prowadzona jest księga, której strony wypełniają wyproszone przez Bożą Dziecinę łaski. To tu nadzieję znajdują bezdzietne małżeństwa, rodzice oczekujący na rozwiązanie i proszący o szczęśliwy przebieg ciąży oraz rodzice proszący o zdrowie swych dzieci.

25 grudnia rozpocznie się tu trwający do 1 stycznia wielki odpust ku czci Dzieciątka Jezus. W tych dniach do sanktuarium podążają pielgrzymi z całej diecezji. 27 XII o 10.00 będzie Suma z udziałem dzieci i błogosławieństwo ich figurką Bożego Dzieciątka, 29 XII odprawiona zostanie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, które utraciły potomstwo, a dzień później modlitwa za małżeństwa proszące o dar potomstwa.

W Jodłowej, gdzie kult Bożego Dziecka promienieje na całą diecezję, szczególnie mocno doświadcza się radości z narodzin Bożej Dzieciny. Każdy może tego doświadczyć, pod warunkiem, że nie przespał Adwentu albo nie skupił się jedynie na komercyjnej, pustej stronie świąt. Trudno dobrze przeżyć te święta – Boże urodziny, jeśli nie zaprosili się na nie małego Jubilata.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama