GN 48/2020 Archiwum

Szukajcie drogi do Betlejem!

Bp Andrzej Jeż składa diecezjanom życzenia świąteczne.

Drodzy Diecezjanie!

W jedności serc i umysłów zwracamy się ku przejmującej tajemnicy Boga, który w Jezusie Chrystusie wkroczył na trwałe w dzieje ludzkości. Zwracamy się ku ciepłemu światłu nadziei, które z Betlejem opromienia drogi naszego życia.  

Każdy z nas powinien mieć „swoje Betlejem”, czyli miejsce, w którym nieustannie rodzi się Bóg. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie panuje miłość i poświęcenie, gdzie pamięta się o samotnych, chorych, smutnych i wątpiących. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie w drugim człowieku z szacunkiem dostrzega się twarz siostry i brata. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie panuje miłość i radość, gdzie głosi się chwałę na wysokościach Bogu i pokój ludziom dobrej woli.   

Wszystkim Diecezjanom życzę, aby w duchu tych wartości przeżywali zarówno czas świąteczny, jak i czas dni powszednich. Niech Nowonarodzony Jezus pomoże Wam budować przyszłość, w której zawsze będzie zwyciężać dobro i miłość, w której będzie tryumfował blask prawdy, a Boży pokój zdoła ukoić wasze serca, przytłoczone różnymi troskami i problemami. Niech Boży entuzjazm napełnia Was samych, waszych bliskich oraz domy i środowiska waszego codziennego życia.

Zapewniam Was o mojej duchowej bliskości, której wyrazem jest codzienna modlitwa za moich Diecezjan.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

Biskup Tarnowski

Szukajcie drogi do Betlejem!  

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama