Nowy numer 48/2020 Archiwum

Cenacolo u bł. Karoliny

Wspólnota "Cenacolo" i sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie zapraszają na wyjątkowe jasełka.

Przez kilka tygodni na placu sanktuaryjnym chłopcy ze wspólnoty "Cenacolo" budowali Betlejem. A wszystko po to, by po świętach wystawić tu wyjątkowe jasełka. Praca była żmudna i trudna, ale oni są przyzwyczajeni do ciężkiej pracy. Budowanie tego miasteczka ma też dla nich symboliczne znaczenie i nie jest to tylko przygotowanie scenerii do jasełek. – Chłopcy, którzy kiedyś byli zagubieni, wiele razy myśleli, że nie są w stanie czegoś zrobić, tu odkrywają swoje talenty i mają satysfakcję z wykonanej pracy – mówi Daniel, przebywający w "Cenacolo" od 6 lat.

Jasełka wystawiane przez wspólnotę "Cenacolo" mają długą tradycję. Każdego roku przygotowują je mieszkańcy innego domu, w innym miejscu Polski. Dwa lata temu odbyły się w Koszalinie, a nad wszystkim czuwali chłopcy z domu Giezkowa. Rok temu w Mościcach, przygotowane przez chłopców z Poręby Radlnej.

Betlejem w Zabawie zacznie tętnić życiem 27 grudnia. Kolejne jasełka odbędą się tu 28 grudnia 2014 roku oraz 3, 4 i 6 stycznia 2015 roku.

Proponowany plan spotkania:

godz. 16 - sanktuarium w Zabawie (Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i świadectwa);

godz. 17-17.45 - jasełka - plac sanktuaryjny, wstęp wolny;

godz. 18 - hotel "Zabawa", film "Karolina", bilety można kupić w sanktuarium.

Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie kupiło licencję na wyświetlanie filmu fabularnego "Karolina". Wyświetlany jest w dniach wystawiania jasełek. Bilety można kupić w kancelarii lub zakrystii po 10 zł. Można także zorganizować pokaz filmu dla grupy zorganizowanej w odpowiednim terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu z sanktuarium.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama