Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sakrament radości

W czasie kolędy, czyli wizyt duszpasterskich, do domów parafian trafia broszura, która pomoże przygotować się do spowiedzi.

Broszura liczy sobie nieco ponad 40 stron. W tekstach przygotowanych przez tarnowskich specjalistów z dziedziny prawa kanonicznego, teologii moralnej, psychologii i praktyków duszpasterzy, czytelnicy znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące rachunku sumienia, przygotowania do spowiedzi, form sakramentu pokuty i pojednania.

- Chcemy zachęcić do korzystania z sakramentu radości, jak spowiedź świętą nazywał Benedykt XVI i jak pisze o niej Franciszek. Zachęcić i pomóc. Wielu obecnych penitentów przychodzi do spowiedzi nieprzygotowanych. Czują potrzebę, chcą się wyspowiadać, ale nie znajdują czasu na przygotowanie. Ta książeczka im w tym pomoże. Chodzi też o to, by przypomnieć i przekonać ludzi, że spowiedź, która czasem może wiązać się ze stresem, jakimiś obawami, ale ostatecznie prowadzi do radości. Skutkiem dobrze przygotowanej i przeżytej spowiedzi jest odzyskanie autentycznej radości - mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii.

Sakrament radości   Grzegorz Brożek /Foto Gość - Zwracam się do Was drodzy diecezjanie z serdeczną i gorącą zachętą, byście wypracowali sobie zwyczaj częstego przystępowania do dobrze przygotowanej spowiedzi świętej. Zachęcam was, aby tę pomoc, jaką jest ta książeczka zaproponować swoim bliźnim. Ufam, że uważna lektura i osobista refleksja nad treściami zawartymi w tej publikacji pomogą odkryć, jak wielka radość kryje się i wypływa z tego sakramentu - pisze w słowie wstępnym broszury biskup tarnowski Andrzej Jeż. Broszura powstała jako element realizacji w diecezji tematu obecnego roku duszpasterskiego, który przeżywamy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama