Nowy numer 49/2020 Archiwum

Horyzont się poszerzył

W Europejskim Spotkaniu Młodych w Pradze, które zakończyło się 2 stycznia, wzięli udział także nasi diecezjanie.

Europejskie Spotkanie Młodych trwało od poniedziałku 29 grudnia 2014 do piątku 2 stycznia 2015. Wspólnota z Taizé przygotowała je na zaproszenie Episkopatu Czech i Czeskiej Rady Kościołów. Spotkanie zgromadziło dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Uczestniczą oni co rok w kolejnym etapie „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię” zainicjowanej przez brata Rogera w końcu lat 70. XX w.
 
Tradycyjnie najwięcej na spotkaniu jest naszych rodaków. Wielu z nich pochodzi z diecezji tarnowskiej. W tym roku całe grupy wyjechały m.in. z Tarnowa, Brzeska, Pustkowa, Jurkowa, Lubczy.
 
Na spotkanie trzeci raz z rzędu pojechał m.in. Michał Gawle z Dębicy.  - Jestem zadowolony teraz, tak jak bardzo zadowolony byłem za każdym razem: w Strasbourgu i w Rzymie przed dwoma laty - mówi. Pierwszy raz  na spotkanie wybrała się Martyna Ciesielska. - Pojechałam zachęcona przez znajomych, którzy rozpływali się na temat spotkania. Potwierdziło się. Pojechałam integrować się, dzielić doświadczeniem wiary, rozmawiać z innymi. Każdy jest inny, jak się okazało, choć wszyscy jesteśmy podobni, wierzymy w tego samego Jezusa. Takie doświadczenie pozwala umocnić chrześcijańską tożsamość, wzbogaca człowieka, poszerza horyzonty - mówi. Tylko z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z której pochodzi Martyna, pojechało do Pragi 10 osób. Teraz wszyscy powrócili już do swych domów.
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama