GN 48/2020 Archiwum

Wola Piskulina ma nowy kościół

Wszystko zaczęło się dwa lata temu. Miała być rozbudowa, ale świątynię trzeba było wznieść na nowo.

Kiedy przystępowano do prac, planowano rozbudowę już istniejącego kościoła. - Po wybudowaniu nowej części i rozebraniu dachu na starej, okazało się, że tam nie było co ratować. Dlatego starą część rozebraliśmy do fundamentu i powstała w ten sposób zupełnie nowa świątynia - mówi ks. proboszcz Grzegorz Skorupa.

Prace trwały dwa lata. Kościół ma 600 mkw, jest też ogrzewany przy pomocy nowoczesnej pompy ciepła. - Głównym kierownikiem budowy był Józef Dziedzina, bryłę kościoła zaprojektował pan Dygoń z Nowego Sącza - dodaje ks. proboszcz.

Budowa kosztowała ponad 1,3 mln zł. - Bardzo ofiarni byli moi parafianie. Taką sumę zebrali w dwóch latach. Godne podziwu było to, że młodzież, która już pracuje, a nie ma jeszcze swoich rodzin, złożyła nieraz wysokie ofiary - podkreśla ks. Skorupa. Parafię w Woli Piskulinej wspomógł biskup tarnowski i 12 parafii patronackich.

Pierwszą Mszę św. w nowym kościele odprawił ks. prał. Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. W świątyni są już zaplanowane witraże, a parafia wybiera się w tym roku na pielgrzymkę do Fatimy, skąd ma być przewieziona do kościoła figura Matki Bożej Fatimskiej. - W tym roku chcemy położyć posadzkę i pomalować kościół wewnątrz - mówi ks. proboszcz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama