Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mamy ambasadorów

6 stycznia obchodzimy Święto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego.

Tegoroczny Dzień Pomocy Misjom obchodzony jest pod hasłem „Misjonarze w służbie pojednania i pokoju”. To dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Misyjnego w Kościele tarnowskim.

Roztacza ono opiekę nad wszystkimi misjonarzami posłanymi przez biskupa tarnowskiego do pracy w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. 6 stycznia jest też patronalnym dniem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W niektórych parafiach najmłodsi są uroczyście przyjmowani do tego Dzieła. We wspólnotach kończy się kolęda misyjna. Podczas Mszy św. dzieci przynoszą zebrane ofiary, które zostaną przeznaczone na pomoc dla ich rówieśników z krajów misyjnych.

6 stycznia ofiary składane we wszystkich parafiach są przeznaczone na cele misyjne. Tarnowski misjonarz ks. Mateusz Dziedzic uwolniony niedawno z rąk rebeliantów w Republice Środkowoafrykańskiej dziękuje wszystkim, którzy wspierają misje. - W imieniu misjonarzy dziękuję wszystkim, którzy za nas się modlą i wspierają misje. Bez tej pomocy byłoby naprawdę ciężko - mówi ks. Dziedzic.

Tarnowscy misjonarze posłani przez diecezję pracują w dziewięciu krajach. Obecnie jest ich 41. - Są to ambasadorzy nas wszystkich, którzy czują się członkami Kościoła tarnowskiego - mówi ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma