Nowy numer 24/2018 Archiwum

Czkawka powyborcza

W Tarnowie będą kolejne wybory samorządowe? Tak zdecydował sąd.

Ważność wyborów została podważona w okręgu nr 3, gdzie na kartach do głosowania nie pojawiło się nazwisko Bartłomieja Kawuli, kandydata „Tarnowian” z tego okręgu.

Zamiast niego pojawiło się na kartach nazwisko innego kandydata.

- Należy przypuszczać, że drukarnia błędnie wydrukowała wszystkie karty, a skoro były one nieważne, to w protokołach powinno być zawarte, że wszystkie karty wyciągnięte z urn w okręgu trzecim są błędne i na ich podstawie nie można było ustalić wyników głosowania - tłumaczy Ewa Gut, sędzia Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Sąd stwierdził nieważność głosowania w okręgu nr 3 i uznał, że mogło to mieć istotny wpływ na ogólny wynik wyborów. Skutkiem jest wygaśnięcie wszystkich mandatów do rady miasta Tarnowa. Wyrok sądu nie jest prawomocny, czas na jego uprawomocnienie to 7 dni.

W wyborach samorządowych do rady miasta Tarnowa, które odbyły się 16 listopada, wygrało zdecydowanie PiS. W radzie miało aż 13 członków.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma