Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ludzie stąd

W sobotę 17 stycznia odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenie Przyjaciół Kątów.

Ludzie stąd   Uczestnicy spotkania założycielskiego Grzegorz Brożek /Foto Gość W 2014 roku mieszkańcy Kątów zorganizowali projekt historyczny „Przystanek Karskiego w Kątach” (www.przystanekkarskiegowkatach.pl) o pobycie Jana Karskiego w dworze Sławików po ucieczce z więzienia w Nowym Sączu. Projekt z funduszy Małopolska Lokalnie FIO zrealizowała tzw. Grupa Nieformalna Kąty.

- Ku naszemu zaskoczeniu otrzymaliśmy dotację na jego realizację. Na bazie tej grupy pomyśleliśmy, że warto powołać do istnienia Stowarzyszenie Przyjaciół Kątów - mówi Piotr Salamon, który wspólnie z sołtys Beatą Stanuch i Andrzejem Maciasiem czuwał nad przystankiem Karskiego.

Ludzie stąd   Grzegorz Brożek /Foto Gość Spotkanie grupy założycielskiej odbyło się 17 stycznia w miejscowej szkole. Stowarzyszenie sprawę dróg, chodników chce pozostawić tym, do których te kwestie nalezą.

- My mamy się czym pochwalić. Mamy ciekawą historię, mamy ciekawych ludzi. Chcemy pokazać innym naszą historię. Chcemy działać na rzecz zachowania naszej kultury, pamięci o przodkach, ludziach stąd. Razem możemy więcej - dodaje Piotr Salamon.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama