Młodzi z dekanatu Ropa rozważali w Szymbarku, dlaczego nie warto żyć w grzechu.
W kościele w Szymbarku odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży w ramach programu „Serce 2.0” oraz przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
- Czeka nas teraz dużo pracy. Musimy we współpracy z księżmi stworzyć grupę animatorów parafialnych, biuro regionalne... Mamy nadzieję, że duszpasterstwo młodych ożywi się, że nasi rówieśnicy obudzą się. Chcemy im pokazać, że nie marnujemy czasu, kiedy przychodzimy do Jezusa, że robimy coś fajnego, że to nas spaja i rodzi przyjaźń - mówią Joanna Laskoś i Mateusz Cetnarowski, dekanalni animatorzy młodzieży.
Tematem spotkania było hasło: „Rachunek sumienia. Więcej niż saldo”. Uczestnicy wysłuchali świadectw o Światowych Dniach Młodzieży, m.in. ks. Pawła Górskiego, konferencji ks. Janusza Czajki na temat rachunku sumienia i spowiedzi św. Młodzi z grupy apostolskiej w Szymbarku, której opiekunem jest ks. Krzysztof Migacz, przedstawili pantomimę prezentującą tajemnicę grzechu i odkupienia.
- Człowiek myśli, że grzechy mają jakąś wartość, ale Chrystus uwalnia nas od takich złudzeń i mówi, że zło nigdy nie może być wartością, tylko dobro. Jezus uwalnia nas z fałszywej wizji życia - mówi Bartek Gurba, który zagrał w pantomimie postać Jezusa.
Głównym punktem spotkania była Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów dekanatu Ropa. Po Eucharystii odbyła się agapa.
- Duszpasterstwo młodzieży rozwija się w naszej parafii od lat, dzięki pracy księży wikariuszy udaje się gromadzić młodych przy kościele, choć wciąż jest wiele do zrobienia. Cieszę się, że patronem młodych uczących się w naszej szkole jest św. Jan Paweł II, któremu bardzo zależało na tym, by młodzież była blisko Chrystusa. Jego przykład z pewnością oddziałuje na nich - mówi ks. proboszcz Stefan Tabor.