Nowy numer 49/2020 Archiwum

Sto procent serca

Caritas Diecezji Tarnowskiej zaprasza do włączenia się w pomoc najbardziej potrzebującym.

Rok temu Caritas Diecezji Tarnowskiej dostała od podatników ok. 1 mln 100 tys. zł. 

– Taką sumę przekazało nam kilkanaście tysięcy osób. Bardzo się cieszymy, że było to trzy tysiące więcej podatników niż rok wcześniej. Dziękujemy za zaufanie. Robimy wszystko, by go nie zawieść – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Pieniądze zostały przeznaczone na opiekę nad chorymi w Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej i działalność tamtejszego Domu Pomocy Społecznej oraz Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych.

Dofinansowano także działalność Domu dla Bezdomnych Mężczyzn, świetlic profilaktyczno-opiekuńczych LUMEN oraz Stacji Opieki Caritas.

Pieniądze pomogły też w funkcjonowaniu Domu Emerytów – Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Grybowie.

Dzięki pieniądzom z 1 proc. na wsparcie mogli także liczyć chorzy, którym Caritas pomogła kupić drogie leki, sprzęt oraz skorzystać z rehabilitacji.
 

Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowała ok. 200 tys. ulotek, które trafią do parafii. Będą też plakaty, banery i spot radiowy. W ulotce organizacja szczegółowo opisuje zakres swojej działalności. Informuje też, że od 2004 roku w ramach 1 proc. podatku Caritas pozyskała ponad 7 mln 500 tys. zł.

Dzięki tej pomocy, prawie 16 tys. dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących mogło skorzystać z zimowego i letniego wypoczynku. Przeznaczono na ten cel ponad 1 mln 70 tys. zł. Ponadto ok. 2 mln 800 tys. zł przekazano osobom indywidualnym na leki, rehabilitację, sprzęt medyczny. Pozostałe ponad 3 mln 600 tys. zł. przeznaczono na wsparcie placówek Caritas.

W tym roku razem z Caritas można też zbierać pieniądze na leczenie czy rehabilitację swoich najbliższych lub znajomych. Dyrektor Caritas diecezjalnej zaprasza na emisję filmu o działalności organizacji, który będzie emitowany w TVP Kraków. 

Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 4 lutego o 17.55, powtórka 5 lutego o 19.30 oraz 7 lutego o 19.05. Drugi odcinek zostanie wyemitowany 11 lutego o 17.55., zaś powtórki będą 12 lutego o 19.30 i 14 lutego o 19.05.
 

Posłuchaj ks. Ryszarda Podstołowicza, dyrektora CDT:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama