Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sądeczanie będą błyszczeć

Kolejny raz policja i Caritas przypomną o bezpieczeństwie pieszych.

Sądecka policja razem z Caritas Diecezji Tarnowskiej rozda 5 tysięcy odblaskowych opasek i serduszek mieszkańcom regionu.

- Zimą, gdy widoczność znacząco się zmniejsza, a ryzyko potrąceń pieszych wzrasta, niezbędnym staje się podjęcie działań, które pomogą zredukować zagrożenie. W związku z tym sądeccy policjanci od wielu lat prowadzą szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. poprzez przeprowadzanie licznych prelekcji i spotkań z mieszkańcami miasta i powiatu. Takie działania profilaktyczne mają na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, w każdym wieku, począwszy od najmłodszych po seniorów. W większości takich spotkań zainteresowani otrzymują od policjantów odblaski, by w ten sposób móc chronić siebie i bliskich przez zagrożeniami w ruchu drogowym - informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik sądeckiej policji.

Sądecka policja przygotowała też specjalny komunikat dotyczący bezpieczeństwa na drodze, który został odczytany w kościołach Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. 

- Przekazane przez Caritas odblaski będą również rozdawane pieszym przez policjantów patrolujących miasto i powiat, w miejscach gdzie szczególnie często dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych - dodaje Iwona Grzebyk-Dulak.

Przypomnijmy, że w związku z nowelizacją ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 31 sierpnia 2014 roku, został wprowadzony obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze poza obszarem zabudowanym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama