Dzieciom z Załucza

Tarnowski oddział Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna kolejny raz pomoże dzieciom z domu dziecka na Ukrainie.

W państwowym domu dziecka w Załuczu na Ukrainie przebywa ok. 130 dzieci w różnym wieku.

– Są tam osoby z zespołem Down'a, dziecięcym porażeniem mózgowym, różnego rodzaju defektami spowodowanymi awarią w Czarnobylu – informują wolontariusze pracujący w domu dziecka w Załuczu.

Z myślą o dzieciach założyli specjalną stronę internetową. – Problemów jest wiele. Z całą pewnością jednym z nich jest niedostateczne wsparcie materialne. Następną sprawą jest ciągła praca nad zmianą mentalności ludzi, dla których osoby niepełnosprawne są „karą od Boga” i należy je izolować. Dlatego każda pomoc, również materialna, jest wielkim świadectwem dla miejscowych ludzi, do których chyba pomału dociera, że ta pomoc jest bezinteresowna i wypływa z potrzeby serca – piszą wolontariusze.

Pomoc dla dzieci z Załucza chce ponownie zorganizować tarnowski oddział stowarzyszenia Malta Służba Medyczna. – Domowi dziecka w Załuczu pomagaliśmy już dwukrotnie w 2013 roku. W tym roku zorganizujemy wyjazd na Ukrainę, dlatego zwracam się z prośbą do osób chcących pomóc o przekazywanie środków czystości, środków opatrunkowych, leków, pampersów, pościeli, żywności długoterminowej, słodyczy – mówi Grzegorz Olszówka, koordynator Działań Socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów.

Wyjazd z pomocą zostanie połączony ze zwiedzaniem zachodniej Ukrainy od 30 kwietnia do 4 maja 2015 roku. – Planowana trasa wiedzie przez Żółkiew, Olesko, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec, Tarnopol, Czortków, Kamieniec Podolski, Chocim, Śniatyń, Zabłotów, Halicz, Kołomyję i Stanisławów – dodaje Grzegorz Olszówka.

Kontakt z organizatorem:

Grzegorz Olszówka - Koordynator Działań Socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów, tel. +48 693562106, e-mail golszowka@tlen.pl, blog http://wycieczkinakresy.wordpress.com, http://malta.med.pl/tarnow
 

  

« 1 »