Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zamiast broni

Dębica pomoże żołnierzom ukraińskim? W mieście odbędzie się zbiórka odzieży, koców i butów.

Do burmistrza Dębicy i starosty powiatu dębickiego zwrócił się burmistrz ukraińskich Rudek, miasta zaprzyjaźnionego z Dębicą, o pomoc w uposażeniu ukraińskich żołnierzy, walczących z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy.

- Samorząd powiatu i miasta zachęca do przynoszenia ciepłej odzieży, koców, butów męskich typu wojskowego o rozmiarach 41-46, termobielizny, śpiworów, które mogą wytrzymać temperaturę poniżej -25 stopni, plecaków wojskowych i karimat - informuje Biuro Prasowe UM Dębica.

Zbiórka rozpoczęła się 10 lutego i potrwa do 16 lutego. Rzeczy można przynosić do siedziby Straży Miejskiej w Dębicy, w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 2, w godz. 7.30-15.00. - Czekamy na darczyńców - mówią strażnicy miejscy.   

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma