Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mistrzowie Polski

Tarnowscy księża niepokonani w piłce nożnej halowej.

W Częstochowie odbyły się XI Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej. W zawodach uczestniczyło trzynaście drużyn.

Zwycięzcą mistrzostw została reprezentacja księży diecezji tarnowskiej. - Zawsze byliśmy blisko głównego tytułu, raz zdobyliśmy nawet drugie miejsce, ale pierwsze udało się wywalczyć dopiero w tym roku - mówi ks. Sławomir Szyszka z mistrzowskiego zespołu.

Tarnowscy kapłani walczyli najpierw w rozgrywkach grupowych, w których pokonali kolegów z diecezji opolskiej, rzeszowskiej i lubelskiej.

W ćwierćfinale zagrali z księżmi koszaliśnko-kołobrzeskimi. O zwycięstwie tarnowskich zawodników zadecydowały rzuty karne. - Właściwie wszystkie mecze, począwszy od ćwierćfinału, były dreszczowcami, bo o ich wyniku zadecydowały rzuty karne. Mieliśmy dobrą taktykę, graliśmy zespołowo, ale ostatecznie siłą i spokojem musieli wykazać się strzelcy karnych - dodaje ks. Szyszka.

W półfinale tarnowscy kapłani zmierzyli się z reprezentacją diecezji pelplińskiej, a w finale z kolegami z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. I w tych meczach zdecydowały o wyniku rzuty karne. - Następne mistrzostwa odbędą się w Toruniu, gdzie będziemy bronić tytułu - zapowiada ks. Szyszka.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma