Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ojciec Pio jest z nimi

Już od 10 lat chorzy ze Straszęcina mogą korzystać z kaplicy, którą mają w swoim ośrodku.

Bp Wiktor Skworc 14. 02. 2005 roku erygował kaplicę szpitalną w obiektach Szpitala Powiatowego w Dębicy, zlokalizowanych w Straszęcinie.

Szpital jest jednym z największych na Podkarpaciu. Zatrudnia ponad 1000 osób. W Straszęcinie w budynkach po „Igloopolu” kilkanaście lat temu został zlokalizowany Oddział Psychiatryczny III i Oddział Odwykowy.

W następnych latach został adoptowany budynek dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczy. Stosunkowo niedawno powstał w kolejnych niezależnych budynkach Oddział Psychiatrii Sądowej o Wzmożonym Zabezpieczeniu.

– Od początku personel, jak i pacjenci zwracali uwagę na potrzebę budowy kaplicy. Dzięki życzliwości władz powiatowych i miejskich oraz prywatnym sponsorom 10 lat temu została wybudowana kaplica. Może pomieścić ponad 60 pacjentów. Jest też specjalne pomieszczenie na spowiedź – mówi ks. Bogusław Czech, proboszcz parafii w Straszęcinie, kapelan szpitala. Patronem kaplicy jest św. ojciec Pio.

Ojciec Pio jest z nimi   arch. GN

W rocznicę erygowania kaplicy odbyło się w niej liturgiczna modlitwa.

Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski. W homilii przypomniał, o potrzebie szukania w terapii Bożej pomocy. Zachęcił, by wszystkie sprawy przedstawiać Jezusowi i jemu zawierzyć zdrowie, którzy chorzy odzyskują tu dzięki ofiarnej pomocy personelu medycznego.

Na zakończenie Eucharystio biskup udzielił błogosławieństwa relikwiami św. ojca Pio. Po Mszy św. odwiedził chorych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama