Nowy numer 45/2018 Archiwum

Ojciec Pio jest z nimi

Już od 10 lat chorzy ze Straszęcina mogą korzystać z kaplicy, którą mają w swoim ośrodku.

Bp Wiktor Skworc 14. 02. 2005 roku erygował kaplicę szpitalną w obiektach Szpitala Powiatowego w Dębicy, zlokalizowanych w Straszęcinie.

Szpital jest jednym z największych na Podkarpaciu. Zatrudnia ponad 1000 osób. W Straszęcinie w budynkach po „Igloopolu” kilkanaście lat temu został zlokalizowany Oddział Psychiatryczny III i Oddział Odwykowy.

W następnych latach został adoptowany budynek dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczy. Stosunkowo niedawno powstał w kolejnych niezależnych budynkach Oddział Psychiatrii Sądowej o Wzmożonym Zabezpieczeniu.

– Od początku personel, jak i pacjenci zwracali uwagę na potrzebę budowy kaplicy. Dzięki życzliwości władz powiatowych i miejskich oraz prywatnym sponsorom 10 lat temu została wybudowana kaplica. Może pomieścić ponad 60 pacjentów. Jest też specjalne pomieszczenie na spowiedź – mówi ks. Bogusław Czech, proboszcz parafii w Straszęcinie, kapelan szpitala. Patronem kaplicy jest św. ojciec Pio.

  arch. GN

W rocznicę erygowania kaplicy odbyło się w niej liturgiczna modlitwa.

Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski. W homilii przypomniał, o potrzebie szukania w terapii Bożej pomocy. Zachęcił, by wszystkie sprawy przedstawiać Jezusowi i jemu zawierzyć zdrowie, którzy chorzy odzyskują tu dzięki ofiarnej pomocy personelu medycznego.

Na zakończenie Eucharystio biskup udzielił błogosławieństwa relikwiami św. ojca Pio. Po Mszy św. odwiedził chorych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy