Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z Jezusem gotowi na wszystko przejdź do galerii

Przed Najświętszym Sakramentem czuwali młodzi z dekanatu bobowskiego.

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w kościele parafialnym w Korzennej odbyło się dekanalne czuwanie młodych.

– Jesteśmy na etapie poszukiwania parafialnych animatorów młodzieży, którzy będą czuwać nas przebiegiem Światowych Dni Młodzieży w swoich wspólnotach. W większości parafii dekanatu Bobowa są już wybrani animatorzy parafialni – mówią Mateusz Hebda z Bobowej i Paulina Bajerska z Korzennej, dekanalni animatorzy młodzieży.

Przybyli na spotkanie młodzi obejrzeli na początku przedstawienie „Drewniana miska” w wykonaniu gospodarzy czuwania, młodych z parafii Korzenna.

– W grupie młodzieżowej jestem od trzech lat. Zachęciły mnie do tego inne osoby, które już wcześniej należały do grupy – mówi Krystian. – Ja jestem od niedawna, wciągnęła mnie przyjazna atmosfera – dodaje Dawid. Iga podkreśla, że w grupie jest czas na modlitwę i na zabawę, na wyjazdy i wycieczki. – Przygotowujemy też przedstawienia teatralne, takie jak dzisiaj – opowiada. Rafał należy do grupy od siedmiu lat. – W każdy piątek przychodzi na spotkanie od 20 do 30 osób, ponieważ część ludzi pracuje już i studiuje, są młodzi z gimnazjum i liceum. Każdego zapraszamy i zachęcamy do udziału w naszych zajęciach – mówi Dawid.

Po przedstawieniu młodzi czuwali przed Najświętszym Sakramentem. Odprawiono też nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W spotkaniu wzięli udział kandydaci do bierzmowania, którzy otrzymali krzyże podczas nabożeństwa.

– Mamy młodzież dobrą… Są chętni do modlitwy, pracy, zabawy. Wspólnie przygotowujemy wiele akcji duszpasterskich i nie brakuje ludzi gotowych oddać swój czas dla Pana Boga czy innych ludzi – mówi ks. Zbigniew Kożuch, opiekun młodych z Korzennej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama