Nowy numer 48/2020 Archiwum

Co piątek tajemnica przejdź do galerii

Kult Pana Jezusa Miłosiernego ma w Borowej szczególny wymiar.

W parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej dawno, bo od 1989 roku, nie było misji świętych. – Ponieważ zbliżała się peregrynacja, postanowiliśmy, że misje odbędą się w ramach przygotowań do nawiedzenia – mówi ks. proboszcz Jan Wierzba.

Misje poprowadził o. Stanisław Leżański, sercanin z Krakowa. – Wiedząc o peregrynacji, modliliśmy się o jak najlepsze przeżycie tego czasu. W piątek jest zawsze Koronka do Miłosierdzia Bożego, ale w intencji nawiedzenia modliliśmy się przy wielu innych okazjach – dodaje duszpasterz.

W parafii kult Bożego Miłosierdzia rozwija się od lat. – Co tydzień w piątek mamy nabożeństwo ze specjalnym rozważaniem poświęconym tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Cieszy, że kult przejawia się w dziełach miłosierdzia. Dzieci na przykład bardzo chętnie włączają się w dzieło wielkopostnej skarbonki. Składają – każde do swojej – grosiki, z których udaje się uzbierać konkretne pieniądze dla potrzebujących – podkreśla proboszcz.

Uroczystości powitania obrazu „Jezu, ufam Tobie” oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II przewodniczył ks. inf. Adam Kokoszka. Towarzyszyli mu księża proboszczowie z dekanatu Dębica-Zachód.

Wielu wiernych przyszło na czuwanie przed samym nawiedzeniem i uczestniczyło w powitaniu obrazu oraz w Mszy św., wśród nich strażacy z OSP Borowa, którzy wnieśli wizerunek do kościoła. Relikwie apostołów Bożego Miłosierdzia nieśli przedstawiciele rodzin.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama