GN 48/2020 Archiwum

Popołudnie z Jezusem

Jeśli nie wiesz, co zrobić z niedzielnym popołudniem, wpadnij na chwilę do Gosławic.

8 marca pierwszy raz odbyło się w domu rekolekcyjnym sióstr kanosjanek w Gosławicach koło Tarnowa „Popołudnie z Jezusem”. – To jest taki sposób, propozycja dla tych, którzy czegoś więcej chcą od siebie i dla siebie, ale nie mogą wygospodarować czasu na dłuższe rekolekcje, czy sesje weekendowe. My proponujemy jedno popołudnie – mówi s. Amelia Scarpa, kanosjanka.

Pomysł był właściwie ks. Macieja Kucharzyka, saletyna organizującego spotkania młodych w Dębowcu. – My mamy wiele młodzieży na rekolekcjach w domu. On zapytał kiedyś: a dlaczego nie zrobicie czegoś dla dorosłych, dla rodziców? Tak to się zaczęło – dodaje s. Amelia.

Gościem pierwszego spotkania dla małżonków i rodziców, poświęconego problemom wychowawczym, był właśnie ks. Kucharzyk. W czerwcu będzie mówił o dekalogu rodzica, a w listopadzie o owocach pracy wychowawczej rodziców. „Popołudnia” przygotowano także dla seniorów. Poprowadzi je ks. Janusz Krajewski. Spotkania dla nich odbędą się w kwietniu, czerwcu i październiku. Trzy spotkania dla dorosłych w ramach popołudnia będzie również prowadził ks. Artur Ważny, który poświęci je wierze, nadziei i miłości. Wreszcie nie zapomniano o dzieciach. Ks. Piotr Boraca z animatorami zapraszają je do Gosławic 17 maja, 21 czerwca i 13 września.

Spotkania rozpoczynają się o godz. 14. Trwają w założeniu ok. 4 godzin. – Zaczynamy konferencją. Po niej jest okazja do zadawania pytań, rozmowy z gościem. Następnie można również skorzystać z czasu na spowiedź bądź indywidualne spotkanie z duszpasterzem, bo zapraszamy specjalnie innych kapłanów, by służyli swoim czasem uczestnikom. Spotykamy się wreszcie na kawie i ciasku, a później wspólnie modlimy na Eucharystii – opisuje schemat s. Amelia.

Spotkania są całkowicie otwarte. Można przyjechać bez żadnego zapisywania się. Są też zupełnie bezpłatne. Program można znaleźć na stronie internetowej sióstr kanosjanek w Gosławicach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama