Nowy numer 33/2018 Archiwum

Św. Filip jest już w Tarnowie

W dniach od 13 do 15 marca kościół księży filipinów jest przystankiem światowej peregrynacji relikwii św. Filipa Neri.

Peregrynacja jest jednym z elementów Jubileuszu 500-lecia urodzin św. Filipa, którego centralne obchody odbędą się 21 lipca br. w rodzinnym mieście Świętego, we Florencji. Jubileuszowa pielgrzymka relikwiarza rozpoczęła się 27 stycznia br. w Kongregacji Oratorium w Wiedniu, a zakończy w Rzymie w roku 2016.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną spotkać na drodze swojego życia Radosnego Świętego do oratoryjnego kościoła przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Weekend peregrynacyjny, spotkanie ze św. Filipem, wierzymy, że będzie stanowił preludium, impuls do nowego zapału wiary i żarliwej miłości przeżywanej w duchu chrześcijańskiej radości - mówi ks.Mateusz Kiwior COr.

Wykonany w Sewilli, w Hiszpanii 200-kilogramowy relikwiarz, który nawiedza placówki prowadzone przez zgromadzenie filipinów przedstawia św. Filipa w momencie otrzymania stygmatu Ducha Świętego. Filip z szeroko rozpostartymi ramionami, w ekstatycznym uniesieniu wpatruje się w niebo. W miejscu powiększonego stygmatem Ducha Świętego serca umieszczono kapsułę z relikwiami Świętego.

Przywitanie relikwii „Mistyka radości” odbyło się w piątek 13 marca, podczas Mszy świętej o 18.30. Do godz. 20 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do spowiedzi lub rozmowy.

W sobotę 14 marca na zakończenie Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 8.30 odbyła się modlitwa Litanią do św. Filipa. Przez całą sobotę swoje spotkania modlitewne przy relikwiarzu mają różne grupy i wspólnoty działające przy Tarnowskim Oratorium, a szczególnie Oratorium Młodych i Oratorium Dorosłych.

Przez całą niedzielę 15 marca podczas Mszy św. rozważania o chrześcijańskiej radości na wzór św. Filipa Neri będzie głosił Ks. Mirosław Prasek COr - Deputat Rzymski Konfederacji Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri na Polskę. Po każdej Mszy będzie okazja indywidualnie uczcić relikwie założyciela Oratorium.

Szczegółowe informacje na stronie www.filipini.eu lub na facebookowym profilu filipini.eu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma