Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ton miłosierdzia przejdź do galerii

12 i 13 III parafia w Słotowej przeżywała nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II.

Uroczystościom na powitanie przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa. Obecny był również abp Henryk Nowacki, kapłani z dekanatu i licznie zgromadzeni wierni.

Dobę peregrynacyjną wypełniły nabożeństwa, czuwania indywidualne i wspólnotowe. Przez całą dobę przy obrazie czuwali też strażacy.

 – Do peregrynacji przygotowywaliśmy się od pierwszej chwili,gdy tylko dowiedzieliśmy się, że naszą parafię nawiedzi obraz Pana Jezusa i relikwie Apostołów Miłosierdzia. Jako wspólnota parafialna odbyliśmy pielgrzymkę do Łagiewnik, byliśmy też na przywitaniu obrazu w Starym Sączu  – mówi ks. prał. Stanisław Saj, proboszcz miejsca. W ramach przygotowań odbyła się też dziewięciotygodniowa nowenna i rekolekcje parafialne, które prowadził o. Tomasz Mular, redemptorysta. Obok przygotowań duchowych szczególną troska otoczono rodziny potrzebujące z parafii. Ponadto, codziennie o godz. 15 w parafii rozbrzmiewa dzwon, który z okazji nawiedzenia został uruchomiony.

Ze Słotowej obraz został przewieziony do Lubczy, kolejnej parafii w dekanacie Pilzno.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma