Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miłosierdzie dla mnie przejdź do galerii

W dniu, kiedy na całym świecie odbywały się "24 godziny dla Pana", Lubcza przeżywała nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego.

13 i 14 III w parafii Lubcza, położonej w dekanacie pilzneńskim, odbywało się nawiedzenie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. Uroczystościom na powitanie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Obecni byli również kapłani rodacy i z dekanatu, a także licznie zgromadzeni wierni.

Podczas peregrynacji swe nabożeństwo miały m.in. kobiety oczekujące dzieci, była też modlitwa za chorych i błogosławieństwo małych dzieci. Przez całą noc czuwali parafianie według rejonów, a o 23.30 rozpoczęła się Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież. – Cieszymy się, że nasze peregrynacyjne czuwanie z piątku na sobotę przypada w szczególnym dniu, kiedy papież Franciszek prosi świat o modlitwę i otwarcie kościołów. I my wpisujemy się w tę myśl papieża. Przez całą noc trwaliśmy na modlitwie, a księża posługiwali w konfesjonałach – dodaje ks. Marek Kuzak, proboszcz miejsca.

Do uroczystości peregrynacyjnych wspólnota przygotowywała się od dłuższego czasu. – Przez ostatni miesiąc codziennie odmawiana była koronka do Bożego Miłosierdzia. W każdą środę trwaliśmy na Godzinie Miłosierdzia, a od soboty uczestniczyliśmy w renowacji misji świętych, które głosił ks. Zygmunt Tokarz, saletyn. Ich myślą przewodnią były słowa: „Miej miłosierdzie dla mnie i całego świata” – informuje proboszcz.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma