Nowy numer 48/2020 Archiwum

Misterium na Murowiance

Parafia św. Jana Nepomucena w Bochni zaprasza na Misterium Męki Pańskiej odgrywane w scenerii zabytkowej kaplicy na Murowiance.

– Młodzież z parafii chce w ten sposób przybliżyć wydarzenia z przed ponad 2000 lat i ukazać dramat jaki wówczas rozgrywał się na Golgocie – mówi ks. Paweł Przybyło. – Misterium ma nam pomóc dobrze wkroczyć w czas rekolekcji parafialnych i czas Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w misterium – dodaje.

Misterium w parafii jest organizowane od dłuższego czasu. – Wcześniej było odgrywane na scenie w dolnym kościele. Jednakże w ubiegłym roku zrodził się pomysł, by wyjść z misterium w plener. Rozpoczęliśmy je w dolnym kościele, gdzie odegrała się scena z Wieczernika. Później udaliśmy się na zewnątrz na plac przy kościelny. Za dom Piłata posłużyła plebania, a ogród koło niej za Golgotę – mówi ks. Kazimierz Kapcia, proboszcz parafii.

W tym roku misterium odbędzie się przy źródełku, obok zabytkowej kaplicy na Murowiance. – W przygotowanie włącza się młodzież działająca w różnych grupach przy parafii, a także m.in. Marcin Chudy organista, Kazimierz Wójcik, Stanisław Sewiołek. Przez ostatnie dwa lata w rolę rzymskich żołnierzy wcielają się żołnierze ze Stowarzyszenia „Rędziny” z Przecławia – dodaje ksiądz proboszcz.

Pasja odbędzie się 22 marca o godz. 18.00.

Misterium na Murowiance   Misterium 2014 r.   Misterium 2014 r.
arch. parafii

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama