Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nowy kustosz bocheńskiej bazyliki

Bp Andrzej Jeż powołał na to stanowisko ks. Leszka Leszkiewicza.

Nowy proboszcz obejmie parafię kanonicznie i liturgicznie w sobotę 28 marca przed Niedzielą Palmową.

Ks. Leszkiewicz był dotychczas prefektem w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

- Nowy proboszcz i kustosz sanktuarium MB Bocheńskiej ma duże doświadczenie duszpasterskie. Pracował na misjach, wychowywał przyszłych kapłanów w WSD, studiował w Rzymie - mówi ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz tarnowskiej kurii.

Decyzja o nominacji zastała ks. Leszkiewicza podczas rekolekcji trwających w Wyższym Seminarium Duchownym.

- Modlę się i proszę Boga o siły. Bardzo lubię spotykać się z ludźmi, rozmawiać z nimi, i myślę, że tych okazji do rozmów będzie bardzo wiele. Już dziś pozdrawiam wszystkich w parafii w Bochni. Wyrażam ogromną wiarę, że wspólnie razem damy się prowadzić Panu Bogu i przejść przez te tygodnie, miesiące może lata, żeby wielkie dzieła Boże się ujawniały - powiedział ks. Leszek Leszkiewicz.

Bocheński kustosz urodził się 10.05.1970 w Gorlicach. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzepienniku Biskupim.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 roku, a następnie pracował w parafii św. Marii Magdaleny w Szczucinie.

Później przygotowywał się do wyjazdu na misje w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W 2001 roku wyjechał do Ekwadoru, gdzie pracował do 2006 roku.

Po powrocie z misji studiował w Rzymie. Następnie przez rok był wicedyrektorem Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Od 2010 pełnił funkcję prefekta w WSD w Tarnowie.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama