Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koncert w Brzesku

Występ zespołu "Noro Lim" w parafii Miłosierdzia Bożego pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

Krakowski zespół „Noro Lim” przygotował multimedialną Drogę Krzyżową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony parafian.

– Pomysł na taką interpretację Drogi Krzyżowej wziął się w sumie z przypadku, bo wszystko zaczęło się od momentu, kiedy dostałem propozycję namalowania obrazów. Są to stacje Drogi Krzyżowej znajdujące się w Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu pod Krakowem. Jednocześnie z malowaniem przez 16 miesięcy powstawała muzyka i teksty. To przyszło samo i tak trwa – mówi pan Rafał Alicki, założyciel grupy.

Uczestniczący w Drodze Krzyżowej, wsłuchani w słowa i muzykę członków zespołu oraz skupieni na wyświetlanych obrazach, mieli okazję przeżyć prawdziwą ucztę duchową. – Piękne jest to, że ludzie właśnie tak to przeżywają – dodaje Rafał Alicki.

Po koncercie została zebrana ofiara do puszek na protezę dla młodego człowieka z Ukrainy, który rozbrajając granat w obronie innych stracił lewą rękę oraz odniósł liczne obrażenia.

Zespół „Noro Lim” poprowadził multimedialną Drogę Krzyżową również w parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach oraz św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama