GN 48/2020 Archiwum

Dramat Golgoty przejdź do galerii

W scenerii zabytkowej kaplicy na Murowiance młodzież przypomniała wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat.

Młodzież z parafii św. Jana Nepomucena w Bochni przygotowała Misterium Męki Pańskiej w plenerze. W tym roku odbyło się ono w scenerii zabytkowej kaplicy na Murowiance.

– W ten sposób młodzież chciała przybliżyć wydarzenia sprzed ponad 2000 lat i ukazać dramat, jaki wówczas rozgrywał się na Golgocie – mówi ks. Paweł Przybyło, opiekun młodzieży.

– Dziś ludzie przyzwyczajeni są do obrazu i to, co widzą bardziej do nich przemawia. Ponadto, każde wspólne przedsięwzięcia spaja daną wspólnotę – podkreśla ks. prał. Kazimierz Kapcia, proboszcz miejsca.

W przygotowanie misterium włączyła się młodzież działająca w różnych grupach przy parafii, dorośli, narratorem był ks. dr Adam Kumorek, a w rolę żołnierzy wcielili się członkowie stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Rędziny” z Przecławia.

Podobnie jak w ubiegłym roku postać Pana Jezusa grał Łukasz Ptak. – Dźwigając krzyż, a następnie poddając się biczowaniu zauważam jak wielką miłością musiał darzyć nas Jezus, skoro pozwolił, by człowiek zrobił  z nim to, co chciał – dodaje.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama