Nowy numer 47/2020 Archiwum

Czekając na Jerozolimę

W Wielkim Poście w parafii bł. Marii Teresy Ledóchowskiej odbywają się warsztaty artystyczne, podczas których dzieci, młodzież i dorośli wykonują wielkanocne palmy tradycyjną metodą ludową.

Twórcze spotkania odbywają się z inicjatywy proboszcza parafii ks. Franciszka Niemca i Fundacji Rodzice Dzieciom.

– Tworzenie krepinowych palm to nie tylko żywy kult tradycji, to również aktywne uczestnictwo w życiu chrześcijańskim i podjęcie wyzwania świadomego oczekiwania na wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Mimo twórczego gwaru i radosnej atmosfery, wyciszamy się przez modlitwę i pracę, skupiamy uwagę wokół tego, co ważne w nadchodzącym świętym czasie – mówią organizatorzy.

Setki krepinowych kwiatów, kolorowe wstążeczki, bazie, ozdobne trawy – to wszystko, czego potrzeba, by urokliwe palmy mogły radować wiernych podczas nadchodzącej Niedzieli Palmowej, podczas której, w parafii przedstawiona zostanie scena przejazdu Chrystusa na osiołku. Podążając za nowoczesnością wykorzystujmy podwaliny naszej tradycji, bo również przekazywanie elementów artyzmu ludowego, to niepisany obowiązek naszego pokolenia.

Zaangażowani w pracę rodzice już od kilku lat aktywizują dzieci i młodzież Muszyny do podejmowania twórczych działań, zwłaszcza tych podtrzymujących tradycję religijną.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama