Nowy numer 3/2019 Archiwum

Misterium w Mościcach przejdź do galerii

Już po raz drugi w Tarnowie - Mościcach przygotowano plenerowe misterium Męki Pańskiej.

Misterium rozpoczęło się w kościele, gdzie była ostatnia wieczerza, sąd, biczowanie i Ogrójec. Droga Krzyżowa odbyła się już na placu przykościelnym.

W te swoiste rekolekcje włączyły się rodziny z Domowego Kościoła, wspólnota św. Józefa i nadzwyczajni szafarze. W sumie około 50 osób.

Choć nie są profesjonalnymi aktorami stworzyli piękne dzieło, pisane ich wiarą i zaangażowaniem.

-  Aktorzy, aby dobrze zagrać swą rolę, wcześniej musieli przeprowadzić monolog wewnętrzny i zbudować swą postać. Musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jest grana przez nich postać, jakie emocje i pobudki jej towarzyszą - opowiada Agnieszka Bigos, reżyser misterium w Mościcach.

Dramaturgię wzmocniła też piękna muzyka skomponowana specjalnie na misterium oraz "tłum". -  Między ludźmi w kościele stały nie przebrane osoby, które w odpowiednich momentach krzyczały „ukrzyżuj go”, „uwolnij Barabasza” - dodaje Iwona Bernach z Domowego Kościoła, współorganizatorka.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy