Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Pomoc Ukrainie

Wyjazdy z Maltańczykami to połączenie turystyki i akcji charytatywnej.

Od wielu lat Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział w Tarnowie organizuje wyjazdy na Ukrainę.

Wycieczki zawsze łączono z pomocą tamtejszym mieszkańcom. Teraz wsparcie to ma wyjątkowy wymiar.

- Najbliższą wycieczkę, która odbędzie się od 24 do 26 IV planujemy do Lwowa i Miżyńca - informuje Grzegorz Olszówka, pomysłodawca.

Wyjazd organizowany jest w celu wsparcia mieszkańców parafii ks. Zbigniewa Pabjana pochodzącego z naszej diecezji.

- Tym razem jedziemy, aby przekazać paczki żywnościowe mieszkającym tam polskim rodzinom. Obecna sytuacja polityczna i gospodarcza powoduje, że ludzie mieszkający na terenie Ukrainy coraz bardziej biednieją z uwagi na stale rosnące ceny podstawowych produktów, do tego dochodzi również wszechobecne bezrobocie. Chcemy zawieźć im żywność z długim terminem przydatności do spożycia - ryż, makaron, kaszę, mąkę, cukier, konserwy mięsne i rybne, olej, kawę, herbatę, słodycze. Potrzebne są również środki opatrunkowe, leki oraz podstawowe środki czystości (mydło, proszki, płyny itp.). - wylicza G. Olszówka.

Kolejna wycieczka odbędzie się tydzień później  - od 30 IV od 3 V, a trasa będzie wiodła szlakiem Trylogii. - Ten wyjazd to z kolei pomoc dla dzieci niepełnosprawnych z Załuczy. W tamtejszym ośrodku, mieszczącym się w pałacu dziadków gen. Jaruzelskiego, przebywa m.in. 130 dzieci z okolic Czarnobyla. Tam jest wiele potrzeb, brakuje środków codziennego użytku jak żywność, opatrunki, pampersy, pościel, środki czystości (mydło, proszki, płyny) - opowiada G. Olszówka.

- Pomoc dla nich to również forma świadectwa dla miejscowych, bo tam niestety wciąż panuje tam sowieckie patrzenie na osoby niepełnosprawne i chowanie ich po domach - dodaje.

Osoby chcące wziąć udział w wyjazdach lub  przekazać dary mogą kontaktować się z Grzegorzem Olszówką (tel. 693 562 106). Dary można też zostawić w recepcji pierwszego budynku Hotelu Pracowniczego obok Szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Recepcja czynna jest całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL