Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ze ściśniętym gardłem

Parafianie w Zgórsku na długo zapamiętają pierwszą "graną" Drogę Krzyżową.

Misterium Drogi Krzyżowej zostało odegrane po raz pierwszy przy kościele parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa w Zgórsku.

– Zgromadzeni mogli obserwować ostatnie godziny z życia Jezusa i z zapartym tchem uczestniczyć w Jego drodze, upadkach oraz ukrzyżowaniu. Realistyczne sceny odegrane przez amatorów łapały za serca zgromadzonych. Zachwycała muzyka, śpiew, a także przepiękna gra świateł. Przedstawieniu towarzyszyła imponująca scenografia i piękne kostiumy – mówi Maria Napieracz.

Pasyjne misterium zostało przygotowane przez mieszkańców parafii Zgórsko. Pomysłodawcą przedstawienia był Ireneusz Weryński. Scenariusz opracowany został przez Marię Napieracz. W rolę Jezusa wcielił się Damian Bury, zaś Maryi Agnieszka Jagoda. Oprawa muzyczna i nagłośnienie były zasługą Marka Dubiela, a nad oświetleniem czuwał Bogusław Napieracz, który grał też Józefa z Arymatei.

Na uznanie zasługuje również Piotr Żala, który wykonał krzyż i inne elementy scenografii, a także wystąpił w roli Szymona z Cyreny.

– Nieoceniona pomoc napłynęła od mieszkańców Przecławia, którzy wsparli przedstawienie w rolach żołnierzy…. i tłumu. „Kołysankę dla Jezusa” umęczonemu Chrystusowi zaśpiewało Towarzystwo Śpiewacze „Ku Przyszłości” w Partyni pod batutą Jerzego Rajskiego. Dla obecnych przeżycie Pasyjnej Drogi Krzyżowej było pięknym doświadczeniem wielkopostnej modlitwy i refleksji – dodaje Maria Napieracz.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy