Nowy numer 50/2018 Archiwum

Popłynie woda

Sukcesem zakończyła się zbiórka makulatury na budowę studni w Sudanie Południowym.

Zbiórkę przeprowadzili członkowie oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła w Bochni.

– Zebraliśmy 6 600 kg. W akcję zbierania makulatury włączyli się parafianie wszystkich trzech bocheńskich parafii od najmłodszych do najstarszych. Ponadto tradycyjnie niektóre zakłady pracy i szkoła oddali organizatorom poświadczenia o przekazanej wcześniej makulaturze w ilości 4 102 kg  z przeznaczeniem na budowę studni im. Filipa Adwenta w Sudanie Południowym – informuje Maria Ślusarz z SRK.

Łącznie zebrano 10 702 kg makulatury, co dało kwotę 1 994,44 zł. Oprócz makulatury jedna osoba złożyła ofiarę pieniężną.

Oddział SRK z par. św. Pawła planuje następną zbiórkę w czerwcu. – Zostało już zgromadzonych 75 procent środków, więc jest wielka szansa, że budowa studni ruszy niebawem – dodaje Maria Ślusarz.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy