Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bóg Ojcem posyłającym Syna, aby nas pojednać ze Sobą. Ewangelia według św. Marka

Św. Marek napisał Ewangelię, w centrum której występuje osoba i dzieło Mistrza z Nazaretu.

W Ewangeliach można odkryć prawdę o Bogu Ojcu.[1] Występuje ona w nich od początku aż do końca w kolejnych wypowiedziach. Prawda o Bogu Ojcu pojawia się w bardzo różnych formach. Występuje najpierw w tych tekstach, w których Bóg wyraźnie nazwany jest Ojcem. Pojawianie się tego terminu, odnoszącego się do Boga, charakteryzuje Ewangelie synoptyczne oraz Ewangelię św. Jana. Ale oprócz tego w tych księgach Nowego Testamentu występuje wiele innych terminów, które odsłaniają tajemnicę Boga Ojca, chociaż odnoszą się bezpośrednio do Jezusa, np. określenie Syn.

Prawda o Bogu Ojcu pojawia się w częściach narracyjnych Ewangelii, w których Jezus wprost jest nazwany Synem Boga. Ale występuje ona także w wypowiedziach samego Jezusa, w których Boga nazywa Ojcem a siebie Synem. 

« 1 2 3 4 5 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Co oznacza imię Łazarz?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl
lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor