Nowy numer 17/2019 Archiwum

W poświęconej ziemi

Paradoksalnie żołnierze radzieccy, których ekshumacji domaga się wiele osób i instytucji, zostaną kolejny raz wyróżnieni.

Z dziewięciu miejsc w Małopolsce zostaną ekshumowane szczątki żołnierzy Armii Czerwonej i przeniesione na cmentarz komunalny przy ul. Rejtana w Nowym Sączu, gdzie znajduje się kwatera wojskowa poległych w czasie II wojny światowej.

Z pewnością odbędzie się ich ponowny pochówek z zachowaniem ceremoniału wojskowego i religijnego. Spoczną w poświęconej ziemi, w przeciwieństwie do tej, w której dotychczas leżeli.

Ciekawe jest to, czy domagający się ekshumacji czerwonoarmistów mają tego świadomość? Ja nie słyszę w tym jakiegoś chichotu historii, choć przypomina mi się oburzenie ludzi pochówkiem generała Wojciecha Jaruzelskiego w powązkowskiej kwaterze wojskowej.

Nawet dobrze, że żołnierze radzieccy spoczną w poświęconej ziemi, bo ostatecznie także oni należą do Boga i są w Jego rękach.

To prawda, że drugim najeźdźcom i okupantom nie należą się żadne pomniki wdzięczności, stąd słuszne protesty patriotów i kombatantów. Po śmierci należy się im jednak spokój i aż dziw, że nie rozumieją tego politycy i samorządowcy, którzy tak długo zwlekają z „poruszeniem problemu”.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL